Towarzysz na dobre i na złe

Mały lub duży, krótkowłosy bądź długowłosy, zawsze na czterech łapach. Przyjacielski, serdeczny, skory do zabaw. Jest jak dobry przyjaciel i jak żywy pluszak. Taki właśnie jest pies- towarzysz człowieka na dobre i na złe, na pogodę i niepogodę ducha. On nigdy nie opuści swojego właściciela, będzie z człowiekiem wciąż, praktycznie niezależnie od warunków. Jednak warto zapewnić zwierzęciu optymalne warunki do życia i mieszkania. Czego zatem potrzebuje nasz czworonożny przyjaciel? Pozna rasy psów możemy na stronie: https://www.psy.pl/rasy/

Legowiska ( o wymiarach odpowiednich dla danej rasy), miski z jedzeniem, świeżej wody pod dostatkiem, kontaktów z człowiekiem, przytulania, możliwości wybiegania się czy wyjścia na spacer. Pies nie ma zbyt wygórowanych wymagań. Warto go mieć. Czasami jest lepszy od partnera, można się bowiem do tego czworonoga przytulać nieskończenie, w dodatku nie zdradzi i nie opuści. Co nie zawsze tak można powiedzieć o mężczyznach. Ponadto może być dobrym kompanem do spacerów, joggingu czy do jazdy na łyżworolkach. Dzięki takiej aktywności można szybciej schudnąć, a ponadto być w dobrej kondycji fizycznej, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i na samopoczucie.

Warto także wiedzieć, że te ssaki szybciej wyczuwają niebezpieczeństwa czyhające na ludzi, np. potrafią wyczuć pożar zagrażający człowiekowi i ostrzec swojego właściciela, także potrafią „ wyczuć” chorobę, szczególnie nowotwór i zasygnalizować to swojemu opiekunowi. Posiadanie psa ma same zalety. Dodatkowo takie zwierze dostarcza dużo radości i frajdy człowiekowi. Nie ważne jaka rasa zostanie wybrana, ważne jest to, że ten wspaniały zwierzak będzie miał swojego, dobrego opiekuna.

One thought on “Towarzysz na dobre i na złe

Dodaj komentarz