5 wskazówek dotyczących dekoracji mieszkań przyjaznych zwierzętom.

Urządzanie mieszkania, które będzie odpowiednie zarówno dla Ciebie, jak i Twojego czworonożnego przyjaciela, może być wyzwaniem. Pomiędzy własnym stylem, potrzebami Twojego zwierzaka i ograniczeniami przestrzennymi, jest wiele rzeczy do przemyślenia podczas dekoracji mieszkania przyjaznego zwierzętom. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi dekorowania z myślą o zwierzaku.

Wykorzystaj jak najwięcej miejsca na ścianie. Stoły i półki na książki mogą być świetne do przechowywania i estetyki, ale ryzykujesz uszkodzenie cennych przedmiotów. Twój zwierzak może uderzyć w stół podczas zabawy w domu i przypadkowo rozbić wazony, ramki do zdjęć, dzieła sztuki lub inne drogie dekoracje. Unikaj tego, umieszczając dekoracje poza zasięgiem swojego zwierzaka. Zastanów się nad półkami, zawieszaj dzieła sztuki na ścianach i trzymaj łamliwe przedmioty z dala od czworonożnego przyjaciela. Możesz poczytać więcej o psach tutaj http://chartcore.pl/towarzysz-na-dobre-i-na-zle/.

Dywaniki podłogowe – nakaz i zakaz

Jeśli masz drewniane podłogi, możesz rozważyć pominięcie dywanów. Materiał absorbuje różne rzeczy – zapachy, wycieki, bakterie – i można tego łatwo uniknąć, rezygnując z dywanów lub wykładzie. Jeśli Twój zwierzak pobrudzi drewnianą podłogę, możesz to łatwo wyczyścić, nie narażając się na wchłonięcie niczego w dywan. Z drugiej strony, jeśli masz wykładzinę dywanową od ściany do ściany, możesz rozważyć dywanik. Ponieważ dywaniki pochłaniają większość wycieków lub zapachów, można je łatwo wrzucić do pralki. Chroni dywan znajdujący się pod nim i może dodać ładny kolor do nijakiego pomieszczenia.

Rozważ swoje tkaniny

Myślisz o zakupie nowej kanapy? A co powiesz na szykowną sofę? Zastanów się nad rodzajem tkaniny, którą umieścisz w swoim domu lub mieszkaniu. Czy przyciągnie futro Twojego zwierzaka? Czy łatwo będzie usunąć z niej futro i plamy? Zazwyczaj tkaniny takie jak aksamit i jedwab są bardzo złym wyborem dla właścicieli zwierząt domowych. Zamiast tego wypróbuj meble wykonane z materiałów takich jak skóra (sztuczna lub prawdziwa) i ultra-zamsz (można prać w pralce); są przyjazne dla zwierząt i nadal mogą stworzyć pożądany wygląd.
Utwórz dedykowany obszar gry
Jeśli masz szczęście, że masz miejsce w swoim domu lub mieszkaniu, aby stworzyć dedykowany obszar zabaw dla swojego zwierzaka, zrób to. Może to być coś tak małego, jak róg salonu, w którym znajduje się drapak Twojego kota lub kosz pełen zabawek dla psa, a nawet cały pokój do zabawy dla Twojego zwierzaka, gdy Ty jesteś w pracy. Jakkolwiek to dla Ciebie wygląda, ograniczenie przestrzeni zabaw do jednej części mieszkania to łatwy sposób na stworzenie mieszkania przyjaznego zwierzętom .
Koordynuj kolory
Zabawki, miska na karmę i legowisko Twojego zwierzaka mogą być brzydkie w ładnie urządzonym pokoju. Kupuj elementy, które pasują do Twojej estetyki i pasują do Twojej kolorystyki. Możesz nawet zrobić własne pojemniki na karmę dla zwierząt, jeśli nie możesz znaleźć czegoś, co sprawdzi się w Twoim domu . Postaraj się, aby przedmioty Twojego zwierzaka komponowały się jak najbardziej, a oboje będziecie szczęśliwi.
Posiadanie ładnie urządzonego domu, w którym zmieści się również Twój zwierzak, jest całkowicie możliwe. Pomyśl o tkaninach, typach mebli, o tym, jak i gdzie dekorujesz, i czy możesz dodać własny styl do przedmiotów swojego zwierzaka, zanim zrobisz zakupy. Kiedy będziesz gotowy na znalezienie kolejnego przyjaznego zwierzętom mieszkania, pamiętaj o tych wskazówkach, a w mgnieniu oka będziesz odpoczywać w swoim wygodnym domu ze swoim czworonożnym przyjacielem.

One thought on “5 wskazówek dotyczących dekoracji mieszkań przyjaznych zwierzętom.

Dodaj komentarz