Zdrowy pokarm dla psa

Stare powiedzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, sprawdza się w zasadzie całkowicie. Doświadczają tego właściciele czworonogów wdzięcznych za codzienną troskę i opiekę. Podobno najlepszymi psimi towarzyszami bywają zwykłe kundle, posiadające rzekomo największy poziom inteligencji pośród pozostałej rzeszy tych rasowych.

Nie wnikając jednak zbytnio w sferę zwierzęcej mądrości, której do tej pory nie poświadczyły dowody naukowe, warto skierować uwagę na czynnik uczuciowy, który z całą pewnością posiadają i potrafią nim obdarzyć swojego właściciela. Ten ostatni jednak, darząc własnego pupila wzajemnym uczuciem, ofiaruje mu wszelkiego rodzaju niezdrowe smakołyki, nie będąc świadom, iż karma dla psa nie powinna być taka sama jak żywność przeznaczona dla ludzkiego żołądka. Zasadniczy błąd, jaki popełniają miłośnicy zwierząt, to przekonanie, że nasz ulubieniec jest członkiem rodziny i w sferze kulinarnej powinniśmy go traktować jak wszystkich. W innych przypadkach również myśl, że to co pozostaje niezjedzone na stole nie powinno się zmarnować, więc najlepszym rozwiązaniem będzie nakarmienie psiego przyjaciela, który „wyczyści” praktycznie wszystko. Na szczęście, coraz większa świadomość i wiedza dotycząca zwierzęcej natury potrafi zmienić dotychczasowe nawyki i sposób traktowania ich przez ludzi.

W przypadkach, gdy posiadają oni jakiekolwiek dylematy dotyczące odpowiedniej troski o własnego zwierzaka, wystarczy odwiedzić dobry sklep zoologiczny, gdzie można uzyskać właściwe porady u profesjonalnego sprzedawcy. Z całą pewnością poleci nam odpowiednią karmę, bo to właściwie jest najważniejsze, gdyż pragniemy jego zdrowia, dzięki któremu będzie nam towarzyszył przez długie lata życia.

Dodaj komentarz