Adopcja psa – przemyśl to dobrze

Adopcja to doskonały pomysł na zyskanie czworonożnego przyjaciela. Przygoda ta musi jednak zostać wcześniej przemyślana, żeby uniknąć sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu trzeba zwrócić psa z powrotem do schroniska. Taka sytuacja generuje u zwierzaka masę niepotrzebnego stresu związanego ze zmianą otoczenia.

Żeby odpowiedzialnie podjąć decyzję o adopcji psa ze schroniska, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze: zastanówmy się, jakie jest nasze doświadczenie w kontakcie z psami. Zwierzęta oddane do adopcji mogą być obarczone wieloma przykrymi wspomnieniami, które czasami skutkują wycofaniem, nieufnością, a w niektórych przypadkach agresją względem innych psów czy ludzi. Warto więc bliżej poznać potencjalnego pupila, kilkukrotnie wybierając się z nim na spacer jeszcze przed adopcją. Powinniśmy też liczyć się nie tylko z kosztami związanymi z wizytami u weterynarza, ale również mieć na uwadze ceny usług psiego behawiorysty. Takie szkolenia mogą bowiem niesamowicie przyspieszyć naukę chodzenia na smyczy czy podstawowych komend. Warto też wiedzieć jak dopasować mieszkanie, poczytasz o tym na stronie http://chartcore.pl/5-wskazowek-dotyczacych-dekoracji-mieszkan-przyjaznych-zwierzetom/

Adopcja psa powinna zostać przedyskutowana ze wszystkimi domownikami, a podział nowych obowiązków dokładnie ustalony jeszcze przed przyjęciem nowego członka rodziny. Odradza się wszelkie niespodzianki, gdyż nie wszyscy mogą zareagować tak entuzjastycznie jak byśmy się spodziewali. Ponadto, współlokatorzy mogą okazać się alergikami. Wzięcie pod uwagę opinii domowników, jak również własnych możliwości czasowych i finansowych, będzie już świetnym wstępem do niesamowitej przygody.

Dodaj komentarz