Beagle – pies nie dla każdego

Beagle to rasa psa, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ich wesołe usposobienie, łagodny charakter oraz wyjątkowa uroda sprawiają, że wiele osób marzy o pupilu tej rasy. Czy jednak beagle może zamieszkać w każdym domu? Zdecydowanie nie! Psy tej rasy są niezwykle żywiołowe i energiczne.

Powinny mieszkać z osobą, która zapewni im odpowiednią dawkę ruchu. Bo choć na pierwszy rzut oka beagle wyglądają jak przesłodkie maskotki, to jednak są to psy posiadające niezwykle silny instynkt myśliwski. Na spacerach większość czasu spędzają z nosem przy ziemi, a gdy tylko wyczują interesujący trop często uciekają. Właściciel beagla powinien być osobą cierpliwą i konsekwentną, ponieważ psy te bywają bardzo uparte i niezdyscyplinowane. Tresurę na szczęście bardzo ułatwia ich łakomstwo – za przysmaki zrobią praktycznie wszystko. Idealny właściciel powinien też dysponować dużą ilością czasu dla swojego pupila. Warto wiedzieć jakie jest idealne zwierze dla dziecka. Można poczytać o tym tutaj https://parenting.pl/najbardziej-cierpliwe-psy-dla-dzieci.

Beagle bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i nie lubią się z nimi rozstawać. Pozostawione same na wiele godzin w mieszkaniu, mogą spożytkować swoją energię np. niszcząc jego wyposażenie lub doprowadzając sąsiadów do szału uporczywym szczekaniem. Jeśli jednak zapewni się im wystarczającą ilość ruchu i zabaw węchowych nie powinny sprawiać większych problemów w wychowaniu. Dobrym pomysłem jest zapewnienie im towarzystwa drugiego psa, najlepiej tej samej rasy. Beagle idealnie odnajdują się w sforze!

Dodaj komentarz